Chinitas de Euge Macedonia
Добредојдовте на првиот официјален македонски форум за Еухениа Суарез.Зачленете се !
Chinitas de Euge Macedonia
Добредојдовте на првиот официјален македонски форум за Еухениа Суарез.Зачленете се !
Chinitas de Euge Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Офицјален форум за Еухениа Суарез-Македонија-Las Chinitas de Euge
 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Christina Aguilera

Go down 
АвторПорака
euge`midiosa.♥
Администратор
Администратор
euge`midiosa.♥


Број на мислења : 130
Join date : 2011-01-12
Age : 26
Местолокација : con Euge Suarez<3

Christina Aguilera  Empty
ПишувањеПредмет: Christina Aguilera    Christina Aguilera  EmptyСаб Јан 15, 2011 5:08 am

Кристина Марија Агилера Кристина Мариа Агилера (18 декември 1980) е позната Американска поп пеачка, тесктописец и продукцент.Таа излезе од мракот со нејзиниот деби албум “Кристина Агилера” (1999) кој беше точка за почеток на нејзиниот голем успех.Издавањето на на Латино албумот “Mi Reflejo” и божиќниот албум “My Kind of Christmas” и донесоа голем успех и албумите беа продадени во голем тираж. После ова Кристина презема креативни чекори кој рапидно ке го изменат нејзиниот изглед за вториот албум Stripped (2002). Прекумерната сексуална експонираност што Кристина ја промовираше заедно со својот албум стана предмет на голема критика.Во третиот албум на Кристина “Back to Basics” (2006) беа внесени елементи на Џез, Соул и Блуз музика. Главно направен од Dj Premier беше пуштен во продажба и беше изложен на голема позитивна критика. Делата на Агилера постигнаа голми успеси вклучувајки 5 пати добивање на Греми награди помеѓу 16 други номинации. Исто така таа има продадено повеке од 30 милиони албуми низ целиот свет.
________________________________________________________________

ЈА ОБОЖАВАМ!ТАА МИ Е ВО ЛИСТАТА НА МОИТЕ НАЈМИЛИ И НАЈДРАГИ ИДОЛИ!Има неверојатно преубав,волшебен,ангелски,магичен глас,преубаавии сини јадрии очи,преубавоо изгледа,преубава коса,најубавиии песнии!Значи никогаш нема да можам да опишам колку ја обожавам!НАЈВЕЈЌЕ! loveee
Вратете се на почетокот Go down
 
Christina Aguilera
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Chinitas de Euge Macedonia :: Музика :: Поп-
Отиди до: