Chinitas de Euge Macedonia
Добредојдовте на првиот официјален македонски форум за Еухениа Суарез.Зачленете се !
Chinitas de Euge Macedonia
Добредојдовте на првиот официјален македонски форум за Еухениа Суарез.Зачленете се !
Chinitas de Euge Macedonia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Офицјален форум за Еухениа Суарез-Македонија-Las Chinitas de Euge
 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Selena Marie Gomez

Go down 
2 posters
АвторПорака
.ChinitaSuarez♥
Администратор
Администратор
.ChinitaSuarez♥


Број на мислења : 22
Join date : 2011-01-12

Selena Marie Gomez Empty
ПишувањеПредмет: Selena Marie Gomez   Selena Marie Gomez EmptyПет Јан 14, 2011 2:50 pm

Датум на раѓање: 22 јули 1992 година
Место: Grand Prairie, Texas, USA
Име на раѓање: Селена Марие Гомез
Прекар: Sel, Selly
Selena Gomez Марија е родена на Манди Cornett и Рикардо Гомез на 22 јули, 1992 во Њујорк Сити, Њујорк. На млади години, таа се пресели од Њујорк за да Grand Prairie, Texas. Раѓајќи Селена во 16, нејзината мајка Манди сеќава живеење "плата до плата". Селена започна на "Барни и пријатели" (1992) како "Јана" во 2001 година, каде што таа навистина ја откри нејзиниот талент. За жал, тие се намали нејзината серија од по само две години. Во 2003 година, имаше многу мала улога во филмот Spy Kids 3-D: Game Over (2003) и малку дел во 2005 година, кога таа играше "Џули" во Walker, Texas Ranger: Суд од Fire (2005) (TV) со Mitchel Мусо и во 2006 година како "Емили Благодат Гарсија" во експертска Zapped (2006) (ТВ), кога таа снимил песна за филмот. Таа таа гостин ѕвезда како "Гвен" во "The Suite Life of Zack и Коди" (2005) и Ана е како ривал на "злото" Mikayla ", во" Хана Монтана "(2006). Селена е неверојатен талент слета нејзините улоги во два Дизни серија, и спин-добиени. За жал, ниту беше берел покажуваат до 2007 година, кога ја доби улогата на "Алекс Русо" во магичен серија "Wizards of Waverly Place" (2007), која таа на аудицијата за три пати. Во март 2008, таа го направи својот прв анимиран филм Horton Hears a Who! (2008), а подоцна глуми во Друга Пепелашка Story (2008) со Disney Channel ѕвезда Андреј Seeley ABC, за семејството. Нејзините две Disney Channel Original Movies Принцезата заштита програма (2009) (ТВ), со вистинскиот живот BFF Demi Lovato, и Wizards of Waverly Place: The Movie (2009) (ТВ) ќе и воздухот лето 2009.

Selena Marie Gomez Instyle-sel-selena-gomez-18399074-600-747

Најубава,најдобра,најслатка,најинтересна,најпаметна.
едноставно незнам што уште сепренајубаво да кажам за неа.
ЈА САКАМ НАЈ НАЈ НАЈ НАЈ ВЕЌЕЕЕ! loveee loveee loveee
I'm Gomez from the heart forever!
Вратете се на почетокот Go down
♥~Pinky~♥
Уредувач
Уредувач
♥~Pinky~♥


Број на мислења : 86
Join date : 2011-01-15
Age : 29
Местолокација : Con mi Chinitaa ♥

Selena Marie Gomez Empty
ПишувањеПредмет: Re: Selena Marie Gomez   Selena Marie Gomez EmptyНед Јан 16, 2011 10:12 am

Ја сакаамммммммм најмногуу!!... smjali loveee loveee loveee loveee loveee
Вратете се на почетокот Go down
 
Selena Marie Gomez
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Chinitas de Euge Macedonia :: Филм :: Актери и Актерки-
Отиди до: